InfoNu.nl > Eten en Drinken > Horeca > Voedingswaardetabel McDonald's

Voedingswaardetabel McDonald's

Voedingswaardetabel McDonald's Pa-da-pa-pa-pa; I'm Loving it! Wie wordt er niet blij van het horen van het McDonald's deuntje? Of van de gedachte aan een lekkere Big Mac met een aardbeien milkshake. Maar hoeveel kcal bevat die geliefde Big Mac of milkshake eigenlijk? En hoeveel gram vet of suiker? Hieronder vind u een uitgebreide tabel met alle voedingswaarden van het standaard menu van McDonald's.

Hoe maak ik een gezondere keuze?

Fastfood valt natuurlijk nooit onder het kopje 'gezond'. En ook komt het niet voor in de 'schijf van 5'. Heel af en toe zondigen kan niet zoveel kwaad. Binnen een fastfood menu kan je namelijk ook gezondere of 'minder slechte' keuzes maken. Neem bijvoorbeeld een light frisdrank of water in plaats van een gewone frisdrank. Of een medium menu in plaats van een groot menu. Met de gegevens hieronder kunt u de verschillende producten vergelijken en een voor u gezondere keuze maken. Meer informatie over uw gemiddelde aanbevolen dagelijkse hoeveelheid van de verschillende producten vind u helemaal onderaan.



Ontbijt

Veel mensen zeggen dat het ontbijt de belangrijkste maaltijd van de dag is. Je lichaam heeft tenslotte gedurende je slaap veel kcal verbrand. Gedurende 8 uur slaap verbrand je lichaam maar liefst 600 kcal! Deze energie moet weer goed aangevuld worden. Als je 's ochtends goed ontbijt, heb je gedurende de hele ochtend energie en is de kans veel kleiner dat je rond 11 uur een retourtje naar de snack automaat zal maken. Een gezond ontbijt bevat in verhouding vooral eiwitten en vezels. Hierdoor komt je stofwisseling goed op gang. Een bakje magere kwark, 2 eetlepels muesli en een appel (250 kcal en 17,9 gr vezels) of twee stuks volkoren knäckebröd met halvarine, kaas en een banaan (260 kcal en 5,5 gr vezels) zijn een goed voorbeeld van een gezond ontbijt.

Ontbijt

Energie (kcal)Eiwitten (gr)Vet (gr)Koolhydraten (gr)Zout (gr)Verz. vetzuren (gr)Suiker (gr)Vezels (gr)
McMuffin with Bacon and Egg3101714271,3723
Croissant185411170,4821
Boter700800400
Jam (aardbei, abrikoos, kers, rode bes)350090050

Groentes en salades

De valkuil bij salades zit hem vaak in de dressing. Kies daarom een dressing met weinig vet. Het liefste een op yoghurt basis in plaats van op oliebasis. De salade met krokante kip is wel heel erg lekker, maar bedenk je wel dat de kip gefrituurd is. Dit geldt ook voor de Onion Rings. Maar uiteindelijk is iedere salade (zonder extra frites!) natuurlijk altijd nog beter dan een hamburger.

Groentes en salades

Energie (kcal)Eiwitten (gr)Vet (gr)Koolhydraten (gr)Zout (gr)Verz. vetzuren (gr)Suiker (gr)Vezels (gr)
Onion Rings14526211231
Caesar salade met krokante kip3402518171525
Tonijn salade13516570,8142
Side salad302040,1023
Croutons6522100,3110
Caesar dressing452250,9130
1000 Islands dressing751640,8120
Honing mosterd dressing950860,9150
Balsamico dressing250140,9030

Burgers

Het spreekt wel voor zich dat sommige burgers in de categorie "voor een keertje dan" vallen en sommige burgers in de categorie "hart- en vaatziekten". Je moet 4,5 uur wandelen, 3 uur fietsen of 5 kwartier hardlopen om een Big Tasty met bacon te verbranden.

Vlees

Energie (kcal)Eiwitten (gr)Vet (gr)Koolhydraten (gr)Zout (gr)Verz. vetzuren (gr)Suiker (gr)Vezels (gr)
Hamburger255139301,3472
Cheeseburger3051613301,6672
McKroket340117572,3382
Big Mac5102726412,21083
Quarter Pounder5303228362,31493
Big Tasty met bacon8904755503,422114

Kip

Energie (kcal)Eiwitten (gr)Vet (gr)Koolhydraten (gr)Zout (gr)Verz. vetzuren (gr)Suiker (gr)Vezels (gr)
McChicken4502121431,9373
Chicken Sensation4752319512,2384
Chicken McNuggets (4 stuks)175119120,8101
Chicken McNuggets (6 stuks)2701714191,2201
Chicken McNuggets (9 stuks)3952520281,8312
Chicken McNuggets (20 stuks)8855545624615

Vis

Energie (kcal)Eiwitten (gr)Vet (gr)Koolhydraten (gr)Zout (gr)Verz. vetzuren (gr)Suiker (gr)Vezels (gr)
Filet-O-Fish3201413361,5352
McFish275137391,5182

Frites

Wist je dat je McDonald's vroeger maar één maat frites verkocht? Als je vroeger een portie frites bestelde kreeg je een portie wat we tegenwoordig zouden beschouwen als een kinderportie.

Franse Frietjes

Energie (kcal)Eiwitten (gr)Vet (gr)Koolhydraten (gr)Zout (gr)Verz. vetzuren (gr)Suiker (gr)Vezels (gr)
Franse Frietjes (klein)240312290,4103
Franse Frietjes (medium)340417410,5204
Franse Frietjes (groot)475623580,7206

Sauzen

Net als de saladedressings zijn sauzen stiekeme dikmakers. Kies liever niet de fritessaus of mosterdsaus, deze bevatten vet. De andere sauzen bevatten geen vet. De chili- en zoetzure saus bevatten in verhouding wel meer suiker dan de rest.

Sauzen

Energie (kcal)Eiwitten (gr)Vet (gr)Koolhydraten (gr)Zout (gr)Verz. vetzuren (gr)Suiker (gr)Vezels (gr)
Barbecue saus4000100,7090
Zoetzure saus5000120,40100
Kerriesaus4500110,3080
Mosterdsaus601370,6060
Chili saus70001710120
Ketchup150040,4030
Fritessaus550530,4020

Desserts

Een lekker ijsje is de ideale afsluiting van een vette hap. Het softijs op zich is al 'slecht' genoeg, maar de toppings zijn de reden waardoor deze desserts echt veranderen in calorieënbommen! Het voedingscentrum raad aan dat een tussendoortje niet meer dan 120 kcal zou moeten zijn, kies daarom op een warme dag liever een hoorntje.

Desserts

Energie (kcal)Eiwitten (gr)Vet (gr)Koolhydraten (gr)Zout (gr)Verz. vetzuren (gr)Suiker (gr)Vezels (gr)
McFlurry M&M's345813490,37451
Sundae IJs met caramel topping23544460,33320
Sundae IJs met chocolade topping24048380,36351
Sundae IJs met nootjes15056190,13170
IJshoorn11533190,22170
Appelpunt26039410,36231
Donut285316320,97171
Double Chocolate Muffin435624491,35282
Muffin Appel-Kaneel350516440,82184
Triple Chocolat Cookie3101210412,1543
Appelpartjes400090082
Danoontje755290,1180
Wortelfrietjes301050052

Dranken

Een medium frisdrank of milkshake bevat maar liefst 9 suikerklontjes! Een glas Fristi bevat 4 suikerklontjes en een glas Chocomel zelfs 5 suikerklontjes.

Dranken

Energie (kcal)Eiwitten (gr)Vet (gr)Koolhydraten (gr)Zout (gr)Verz. vetzuren (gr)Suiker (gr)Vezels (gr)
Milkshake Aardbei klein21054380,33350
Milkshake Aardbei medium33086610,54550
Milkshake Aardbei groot415108760,65690
Milkshake Vanille klein20554370,33340
Milkshake Vanille medium32586600,54550
Milkshake Vanille groot410108750,65690
Coca Cola Light klein10000000
Coca Cola Light medium10000000
Coca Cola Light groot10000000
Coca Cola Zero klein10000,1000
Coca Cola Zero medium10000,1000
Coca Cola Zero groot10000,1000
Coca Cola klein110002700260
Coca Cola medium170004200420
Coca Cola groot210005300530
Fanta klein115002900290
Fanta medium190004700470
Fanta groot235005900590
Sprite klein70001700170
Sprite medium105002600260
Sprite groot130003300330
Lipton Ice Tea klein85002100210
Lipton Ice Tea medium135003400340
Lipton Ice Tea groot170004300430
Spa 33 cl00000000
Spa 50 cl00000000
Tropicana Jus d'Orange100202300231
Tropicana Appelsap120102900281
100% Fruitdrank aardbei/banaan115102700251
Biologische halfvolle melk1551251603160
Chocomel160742302221
Fristi80401600160

Warme dranken

Energie (kcal)Eiwitten (gr)Vet (gr)Koolhydraten (gr)Zout (gr)Verz. vetzuren (gr)Suiker (gr)Vezels (gr)
Koffie00000,1000
Koffie Verkeerd1106680,1360
Cappuccino754460,1360
Espresso00000,1000
Dubbele espresso00000,1000
Thee00000000



Aanbevolen dagelijkse hoeveelheid energie

Gemiddelde adh mannen

Energie (kcal)Eiwit (gram)Koolhydraten (gram)Vet (gram)Verzadigd vet (gram)
1 - 3 jaar115029 - 43144 - 15826 - 329 - 11
4 - 8 jaar160040 - 60200 - 22036 - 4412 - 15
9 - 13 jaar235059 - 88294 - 32352 - 6517 - 22
14 - 18 jaar310078 - 116388 - 42669 - 8623 - 29
19 - 30 jaar290073 - 109363 - 39964 - 8121 - 27
31 - 50 jaar270068 - 101338 - 37160 - 7520 - 25
51 - 70 jaar245061 - 92306 - 33754 - 6818 - 23
70+ jaar205051 - 77256 - 28246 - 5715 - 19

Gemiddelde adh vrouwen

Energie (kcal)Eiwit (gram)Koolhydraten (gram)Vet (gram)Verzadigd vet (gram)
1 - 3 jaar105026 - 39131 - 14423 - 298 - 10
4 - 8 jaar145036 - 54181 - 19932 - 4011 - 13
9 - 13 jaar220055 - 83275 - 30349 - 6116 - 20
14 - 18 jaar235059 - 88294 - 32352 - 6517 - 22
19 - 30 jaar225056 - 84281 - 30950 - 6317 - 21
31 - 50 jaar215054 - 81269 - 29648 - 6016 - 20
51 - 70 jaar200050 - 75250 - 27544 - 5615 - 19
70+ jaar175044 - 66219 - 24139 - 4913 - 16
© 2014 - 2019 Dsmit, het auteursrecht (tenzij anders vermeld) van dit artikel ligt bij de infoteur. Zonder toestemming van de infoteur is vermenigvuldiging verboden.
Gerelateerde artikelen
Het aantal kilocalorieën in groente en enkele groententipsHet aantal kilocalorieën in groente en enkele groententipsDat groente gezond is weten we allemaal, dat we er 200 gram per dag van moeten eten ook, maar gebeurt dat ook daadwerkel…
Super gezond tussendoortje: SmoothiesSuper gezond tussendoortje: SmoothiesEen makkelijke, supergezonde en smakelijke oplossing voor tussendoortjes. De smoothie. Alle basisingredienten van een sm…
Hoe gezond is McDonald’sDe McDonald’s wie kent deze fastfoodketen niet? McDonald’s heeft in 119 landen meer dan 34.000 restaurants. Meer dan 70%…
Mc Donald's 's werelds grootste fastfoodketenMc Donald's 's werelds grootste fastfoodketenMcDonald's is 's werelds grootste fastfoodketen en staat voornamelijk bekend om de frietjes en hamburgers. Het bedrijf i…
McDonald's CorporationMcDonald's CorporationHet concern McDonald's is de grootste fastfoodketen van de wereld. Oorspronkelijk komt dit bedrijf uit Amerika.
Bronnen en referenties
  • Voedingswaardetabel op de placemat van McDonald's.
  • Adh-informatie van het voedingscentrum

Reageer op het artikel "Voedingswaardetabel McDonald's"

Plaats als eerste een reactie, vraag of opmerking bij dit artikel. Reacties moeten voldoen aan de huisregels van InfoNu.
Meld mij aan voor de tweewekelijkse InfoNu nieuwsbrief
Ik ga akkoord met de privacyverklaring en ben bekend met de inhoud hiervan
Infoteur: Dsmit
Gepubliceerd: 16-03-2014
Rubriek: Eten en Drinken
Subrubriek: Horeca
Bronnen en referenties: 2
Schrijf mee!