De Beren Eetcafe's
Gezellig, lekker en betaalbaar uit eten? Dat kan in een van de vele Beren-eetcafé's. Deze sfeervolle restaurants zijn gezellig ingericht met hout en beren, ook erg leuk voor kinderen. De menukaart biedt een ruime keuze aan gerechten, ook voor vegetariërs. Een echte aanrader om een keer te gaan eten.De Beren Eetcafé's zijn al ruim 30 jaar een begrip en de meeste mensen hebben er weleens gegeten. Het eerste eetcafé werd geopend in 1984 in Rotterdam en was zo'n succes dat er al snel meerdere vestigingen volgden. Het leuke is dat alle namen beginnen met een B en elke beer heeft zijn eigen eigenschappen, welke je ook weer terug vindt in de restaurants. Zo is er toch een klein onderscheid tussen alle restaurants. Er zijn inmiddels al 21 vestigingen en zelfs een Bezorgbeer, zodat je het eten thuis afgeleverd kan krijgen. Regelmatig zijn er leuke acties, meld je hiervoor aan voor de nieuwsbrief of vind je Facebook leuk.
Gerechten
De Beren restaurants zijn eigenlijk een eetcafé. De eetcafé's zijn vooral bekend om hun overheerlijke saté en lekker malse spareribs. Begin 2012 is de menukaart zelfs uitgebreid en kan je een 3-gangenmenu nuttigen voor € 19,95. Je hebt per gang keuze uit 3 verschillende gerechten. Het driegangenmenu wisselt zo af en toe van keuzes.Voorgerechten
Als voorgerecht heb je onder andere keuze uit gerookte zalm op toast, stokbrood met kruidenboter, meloen met rauwe ham of allerlei andere kleine voorafjes.
Vegetarisch
Als je vegetarisch bent is er ook voor genoeg keuze bij de Beren Eetcafé's. Je kan kiezen uit salades, camembert of een vegetarische lasagne.
Vis
Als je graag vis eet is er ook een uitgebreide keuze. Denk aan zalm, gamba's, mosselen, schol en een mixed fish schotel met verschillende soorten vis.
Vlees
Op het gebied van vlees zijn de spareribs en de saté toch wel het populairst. Je kan kiezen uit verschillende smaken spareribs en ook de grootte van het portie kan je kiezen. Voor iedere eter is er dus voldoende keuze. Bij de saté heb je keuze uit kip- of varkensvlees en ook met de sate kun je het aantal stokjes zelf bepalen. Naaste de saté en de spareribs kun je ook kiezen voor een varkenshaas, een bereburger, pittige kip, schnitzel, biefstuk, een mixed grill en nog vele andere soorten vlees.
Nagerechten
Als nagerecht kun je onder andere kiezen uit Dudok appeltaart met slagroom, crème brulee, een kinderijsje, bananasplit en veel andere soorten ijs. Heb je liever een lekkere koffie, ook dat kan. Je kan zelfs kiezen uit verschillende smaken en uiteraard kun je ook thee nemen.
Bijgerechten
Het voordeel van de Beren Eetcafé's is dat je zelf je bijgerechten kunt kiezen. Je kunt kiezen uit Franse frietjes, berefriet, een gepofte aardappel, gebakken aardappels, maar ook rijst is een optie. Wil je nog wat extra groente er bij? Ook dat is geen probleem, je kan extra salade bijbestellen, maar ook een hele maiskolf,
Kindermenu
Voor kinderen zijn er speciale kindermenu's die je ook zelf kun samenstellen. Kinderen eten niet zo veel als volwassenen en lusten vaak dingen niet, een kindermenu is daarom de ideale oplossing.