
Vegetarisch koken: Gevulde tomaten met pikant eiwitschuim
Iedereen heeft wel eens een geulde tomaat gegeten. Maar zoals deze vegetarische tomaat gevuld is, komt alleen ten goede aan de smulpapen onder ons.
Gevulde tomaten met pikant eiwitschuim
Benodigdheden
voor vier personen- 4 flinke tomaten
- peper en zout
- 2 grote eieren
- 25 g geraspte Parmezaanse kaas
- 1/2 eetlepel fijngehakte peterselie
Voor de garnering:
- schijfjes citroen
- peterselie
Bereiding
- Snijd van de onderzijde van de tomaten een klein kapje af en hol de vruchten uit.
- Bewaar het weggesneden vruchtvlees en houd de kapjes apart.
- Zet de uitgeholde tomaten in een beboterde vuurvaste schaal.
- Hak het vruchtvlees fijn en snijd de garnalen in kleine stukjes (reserveer er vier voor de garnering).
- Schep het fijngesneden vrucht- en visvlees dooreen en breng het mengsel op smaak met peper en zout.
- Breek de eieren en roer de dooiers door het pikante mengsel.
- Vul hiermee de uitgeholde tomaten. Zet het geheel 5-6 minuten in het midden van een oven die is voorverwarmd op een temperatuur van 190 °C, thermostaatstand 5.
- Klop intussen de eiwitten stijf en voeg er een weinig peper en zout en de geraspte kaas aan toe.
- Haal de schaal uit de oven en deponeer op elke vrucht een gulle toef van het pikante eiwitschuim.
- Schakel de oven in op 150 °C, thermostaatstand 2 en zet de schaal nog 15 minuten in deze warme omgeving zodat het schuim een fraai lichtbruin tintje krijgt.
- Garneer het gerecht met schijfjes citroen, toefjes peterselie, de gereserveerde plakjes tomaat en de achtergehouden garnaaltjes. Heet serveren.
Invriezen
Dit gerecht kan niet in de diepvriezer worden bewaard.
Variaties
- Fijngehakte augurkjes en kappertjes maken de vulling extra smakelijk.
- De garnalen kunnen vervangen worden door kleine blokjes kaas of smeerkaas.
Verwante artikelen
- Vegetarisch koken: Kastanjesoep: We zijn ze bijna vergeten,de kastanjes. Wel nog bekend in de vegetarische keuken. Onder andere in een heerlijke kastanjesoep.
- Vegetarisch koken: Gevulde champignons: Aan het begin van de maaltijd kunt u met champignons heel wat kanten op; u zou ze bijvoorbeeld eens van een pikante vulling kunnen voorzien . . .
- Vegetarisch koken: Gevulde peren: Verras jouw genodigden met een vegetarisch gerecht met peertjes. Peertjes gevuld met een heerlijke vulling.
- Vegetarisch koken: Amerikaanse linzensoep: Soep van Amerikaanse linzen is een smakelijk gerecht uit de vegetrische keuken. Makkelijk te breiden, zelfs in te vriezen.
- Gevulde courgettes oftewel 'Kussah mehshi': Dit is een traditioneel gerecht uit de Levant. Men is hier dol op gevulde groentes, wijnbladeren, paprika's, koolbladeren, aubergines, alles wordt gevuld ('mehshi'…

Reageer op het artikel "Vegetarisch koken: Gevulde tomaten met pikant eiwitschuim"

Er zijn nog geen reacties geplaatst op dit artikel.

