
Rumcocktails: Cuba Libre
Cuba Libre wordt ook wel eens Rum-en-Cola genoemd. Dit zijn dan ook de twee belangrijkse ingredienten om deze cocktail te maken.
Ingrediënten
- 1 maat/borrelglaasje Cubaanse rum (witte of bruine, naargelang voorkeur)
- Sap van een halve limoen of citroen
- Cola
- Enkele ijsbokjes
Werkwijze
- Doe ijs in een longdrinkglas.
- Doe de rum en het limoen- of citroensap erbij.
- Vermeng alles goed.
- Doe de cola er pas op het einde bij.
- Versier het glas met een schijfje citroen.
Weetjes over de Cuba Libre
De naam is afkomstig van de dag waarop Cuba onafhankelijk werd van Spanje. Dit gebeurde dankzij de hulp van de Amerikanen in 1898. Er wordt gezegd dat dit recept overgenomen werd van Amerikaanse soldaten die dit in een bar bestelden. De toast die werd uitgebracht luidde “Cuba Libre!”. Met deze cocktail werd dan ook de vrijheid gevierd.Voor meer rumcocktails:
zie Beroemde rumcocktails
Voor meer over rum:
zie Cubaanse rum: produktie en soorten © 2007 - 2008 Evaluna, gepubliceerd in Cocktails (Eten en Drinken) op 19-08-2007, laatst gewijzigd op 19-08-2007. Het auteursrecht van dit artikel ligt bij de infoteur. Zonder toestemming van Evaluna is vermenigvuldiging van dit artikel verboden. Meer...
Verwante artikelen
- Rumcocktails: Caipirissima: De caipirissima is een rumvariant op de gekende caipirinha. Je hebt slechts enkele ingrediënten nodig om zelf deze verfrissende cocktail te maken.
- Rumcocktails: Daiquiri: Er bestaan verschillende manieren om Daiquiri-cocktails te maken. Eén van de meest gekende is wel de Floridita-daiquiri, Hemingway’s meest geliefde drank.
- Rumcocktails: Piña colada: Eén van de meest fruitige rumcocktails is ongetwijfeld de piña colada, die je op een originele manier kan serveren in een uitgeholde ananas!
- Rumcocktails: Mojito: Deze verfrissende Cubaanse cocktail helpt je in een exotische sfeer te komen! Samen met de daiquiri was de mojito Hemingway's meest geliefde cocktail.
- Heerlijke zelfgemaakte Piña Colada: Piña Colada is een heerlijke cocktail. Zelfgemaakt op Caraïbische wijze is nog veel lekkerder, dan wanneer je hem in de fles in de winkel koopt.

Reageer op het artikel "Rumcocktails: Cuba Libre"

Er zijn nog geen reacties geplaatst op dit artikel.

